На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране  Електронна база документів  Online - консультація фахівця
Головна сторінка - Населенню -Тарифи та розрахунки

Тарифи та розрахунки


Дивіться також:
Пропонується запровадження двоблочного тарифу на електроенергію для населення
« 1 2

Населенню, яке споживає більше 400 кВт.год на місяць, встановлено тарифи на електроенергію на економічно обгрунтованому рівні

21 березня 2009 / Залишив(ла):Admin / переглядів: 44


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» Національна комісія регулювання електроенергетики України регулює тарифи на електроенергію, що відпускається населенню для побутових потреб.

 

Ще в 1999 році Уряд (п. 5 постанови № 845 «Про затвердження заходів, спрямованих на оздоровлення фінансового становища електроенергетичної галузі України у 1999-2000 роках») визнав необхідним здійснення заходів ринкового формування тарифів згідно з Законом України «Про електроенергетику», передбачивши при цьому однаковий на території України тариф для населення. На той момент рівень тарифу, що був встановлений для населення (13 коп/кВт.год без ПДВ), на 100 % покривав рівень ринкового роздрібного тарифу для споживачів 2 класу ІІ групи, яким і є населення.

 

Тривалий час тарифи залишалися незмінними і тому рівень відшкодування тарифами реальних витрат знизився до 36 %.

 

Останній раз рівні тарифів (у два етапи) переглядалися у 2006 року. Тоді відсоток відшкодування економічно обґрунтованих витрат на електроенергію населенням було доведено до 60 %.

 

В той же час, з вересня 2006 року постійно відбувався об'єктивний процес зміни рівня оптової ринкової ціни електроенергії та витрат на її передачу і постачання: збільшення витрат на паливо (через зростання вартості первинних енергоносіїв, зокрема, газу природнього, ядерного палива, вугілля), зростання розміру дотацій для населення та інш. Наприклад, зростання рівня оптової ринкової ціни з січня по грудень 2008 року становило 46,3 %, що, в свою чергу, спричинило збільшення рівня середньозваженого роздрібного тарифу для промислових споживачів відповідно на 40,2 %. При цьому одним з головних чинників зростання є збільшення дотацій у структурі оптової ринкової ціни: з 9,3 % (2000 р.) до 30,5 % (січень 2009 р.), або з 1,2 млрд. грн (2000 р.) до очікуваних 14,6 млрд. грн (2009 р.).

 

Постійний ріст дотацій для населення у складі оптової ціни з одночасним зростанням обсягів споживання електричної енергії населенням в середньому на 5-7 % щорічно при необхідності забезпечення виконання у цьому році мораторію на підвищення тарифів на електричну енергію для непобутових споживачів (відповідно до вимог Указу Президента України від 17.11.2008 № 1046/2008) в умовах фактичного вичерпання можливостей самої енергетичної системи вимагає прийняття рішення щодо оптимізації тарифів на електричну енергію для населення.

 

До того ж, тариф для промислових споживачів України у 2,5 рази більше, ніж для населення. Крім того, діючий рівень тарифу для населення України, який на сьогодні становить 2,53 центи, є найнижчим серед країн Європи.

 

Тому Комісією на сьогоднішньому засіданні прийнято рішення щодо зменшення обсягів перехресного субсидіювання шляхом впровадження системи тарифів на електричну енергію для населення за обсягами споживання.

 

Так, для населення, яке споживає до 400 кВт.год на місяць (включно), тариф залишається без змін, а для населення, яке споживає понад 400 кВт.год на місяць, встановлено тариф на електричну енергію на економічно-обґрунтованому рівні, що складає 63,55 коп./кВт.год (без ПДВ). При цьому, зазначений тариф не буде розповсюджуватися на багатодітні та прийомні сім`ї. Крім того, цей тариф не застосовуватиметься до населення, яке проживає у будинках, обладнаних електроплитами, та до населення, яке використовує електричну енергію на опалення житла за умови наявності лічильників диференційованого (тризонного) обліку.

 

Рішення Комісії буде надіслано в Міністерство юстиції на державну реєстрацію.

 

Прийняттю цього рішення передували громадські слухання 4 березня, на яких були присутні представники Федерації професійних спілок України, незалежних галузевих професійних спілок, громадських організацій, засобів масової інформації та інш.

 

За даними енергопостачальних компаній кількість абонентів, які споживають електроенергію понад 400 кВт.год щомісячно, становить близько 3 % (600 тис. абонентів) від загальної кількості абонентів. Ці абоненти споживають близько 16 % (4,6 млрд. кВт.год в рік) від загального споживання електроенергії населенням.

 

Нагадуємо, що постановами Кабінету Міністрів України від 01.12.95 № 959 та 01.08.96 № 879 встановлені норми споживання населенням електричної енергії, в межах яких надаються субсидії та застосовуються пільги. Так, граничні норми споживання електричної енергії, в межах яких надаються субсидії та застосовуються пільги, складають 150 кВт.год на місяць - за відсутності електричних плит та 200 кВт.год на місяць - за наявності стаціонарних електричних плит.

 

Запровадження системи тарифів відповідно до обсягів споживання з 1 квітня 2009 року дасть змогу зменшити обсяги перехресного субсидіювання у 2009 році (розрахунково) на 1,5 млрд. грн (без ПДВ), що дозволить покращити фінансовий стан електроенергетичної галузі.
Джерело: www.nerc.gov.ua


Версія для друку

Близькі теми: top /
Коментарів: 0
Залишити коментар до «Населенню, яке споживає більше 400 кВт.год на місяць, встановлено тарифи на електроенергію на економічно обгрунтованому рівні»
Ім'я

E-mail

Особистий сайт

   Вхід
  Логин:
     Реєстрація
  Пароль:
    Забув пароль
  
   Пошук у статтях та новинах